Консультація для батьків 08.09.2024
Безпека життєдіяльності в умовах воєнного стану
Увага!!! Важливо!!!
Інформація щодо роботи Гарячої Лінії психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно, цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.
Страхи дитини
Рекомендації психолога
Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка
Вранці батьки поспішають на роботу, а дітям зовсім не хочеться нікуди йти… Як же зробити дорогу до дитячого садка веселою і цікавою – і для дітей, і для дорослих?Якщо у дитини кепський настрій – розкажіть їй казку абовигадану оповідку про подорожі гномиків, про те, як зайчик, хом’ячок, лисенятко ходили до школи через небезпечний
ліс абощо.
Фантазуйте! Дитина зацікавившись, може продовжити розпочату вами історію. Це не лише розвеселить її, а й допоможе розвиткові
її уяви та мовлення.
Повторюйте вивчені з дитиною віршики, співайте пісеньки або пограйте з нею в «Буріме»: нехай вона скаже два слова, що закінчуються на співзвучний склад, а ви придумайте рядки, в
яких ці слова римуються. Потім навпаки – ви загадуєте, а дитина римує. Скажімо «бджілка» - «квітка»: «Пролетіла бджілка і зраділа квітка».
Можна також вигадувати разом з дітьми загадки. Наприклад,
«Руда, хитра…(не відгадав – продовжуйте далі) живе в лісі за зайцями ганяється».
І нехай спочатку це буде не дуже образно й складно – але ж весело!
Відео -рекомендація психолога https://www.youtube.com/watch?v=e9Xj9SR4xjo
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ОСНОВНІ НАРЯМИ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З ПЕДКОЛЕКТИВОМ
Поради психолога
ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ НА ЗАМІНОВАННІЙ ТЕРИТОРІЇ
ЯКЩО ВИ ПЕРЕСУВАЄТЕСЬ ПІШКИ:
✔ Негайно припиніть рух. Не ворушіться і не рухайте ногами. ✔ Огляньте землю навколо ніг, щоб переконатися, що ваша позиція безпечна. ✔ Повільно й уважно, не рухаючись, подивіться навколо, щоб побачити, чи можете ви помітити міни, дроти тощо. ✔ Присідайте, не рухаючи ногами, і візуально відшукайте дроти чи сліди мін. ✔ Негайно попередьте оточуючих. Зателефонуйте про допомогу в екстрену службу, але тримайте інших якомога далі від небезпечної ділянки. ✔ Огляньте місцевість. Що ще можна побачити: міни, дроти, мінні знаки? ✔ Візуально знайдіть найближчу безпечну зону – останнє місце, про яке ви знали, що знаходитесь на твердій безпечній поверхні, наприклад, на асфальтованій дорозі, ґрунтових колії, бетонній чи сталевій конструкції. ✔ Не рухайтеся, якщо не можете визначити безпечну зону або дістатися до неї. ✔ Дочекайтеся прибуття допомоги.
ЯКЩО ВИ В АВТОМОБІЛІ:
✔ Припиніть будь-який подальший рух автомобіля, не намагайтеся виїхати заднім ходом та не рухати кермо. ✔ Залишайтеся всередині транспортного засобу. Зберігайте спокій. ✔ Якщо можете, надайте першу допомогу пасажирам автомобіля, які її потребують. ✔ Повідомте і попередьте людей навколо вас. Використовуйте автомобільний гудок, щоб привернути до себе увагу, але не підпускайте людей до небезпечної ділянки. Зверніться за допомогою до екстреної служби. ✔ Зверніть увагу на місцевість. Що ще можна побачити? ✔ Огляньте місцевість з метою виявити підозрілі предмети, міни, дроти, попереджувальні знаки. ✔ Не змінюйте свого положення. Вам на допомогу прийде кваліфікована допомога.
Якщо вам доведеться залишити транспортний засіб (наприклад, якщо ваш автомобіль горить), виходьте з нього таким чином, щоб вам не доводилося торкатися землі, доки ви не станете на колії обличчям назад, як ви прийшли. Заходьте лише настільки далеко, наскільки це необхідно, щоб опинитись в безпеці. Не зрушайте з безпечного місця до прибуття допомоги. Якщо вас більше одного, виходьте по одному, тримаючи дистанцію 25 метрів один від одного. Вийшовши з замінованої зони, переконайтеся, що ви повідомили про загрозу екстреним службам.
НЕ НАМАГАЙТЕСЯ ВСТАНОВИТИ ПОЗНАЧКИ НА ЗАМІНОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ САМОСТІЙНО!!!!!